"Pokud máte v úmyslu v době od pátku do neděle projíždět místy, kde probíhají rychlostní zkoušky, zjistěte si přesnou dobu uzavření a naplánujte si objízdnou trasu. Na některých komunikacích bude vyloučen nebo částečně omezen provoz, před i během rychlostních zkoušek. Organizátoři uvedených rallye upozorňují občany, že letošní ročníky se konají bez účasti veřejnosti. Z jednotlivých rychlostních zkoušek budou zajištěny živé přenosy vysílání," uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Řidičům policie doporučuje:

Při automobilových soutěžích a zejména při rychlostních zkouškách - respektujte dopravní značení.

Rychlostní úseky jsou zřetelně vyznačeny. Občané nesmí vstupovat na nebezpečná místa ani do zakázaných prostor. Během rychlostních zkoušek se občané nesmí pohybovat v blízkosti trati a přebíhat vozovky!

Nepoškozujte cizí majetek bezohledným parkováním vozidel i svým pohybem v blízkosti vyznačeného úseku rychlostní trati.

Někteří řidiči napodobují účastníky soutěží a porušují dopravní předpisy:

- předjíždějí na nepřehledných místech

- nedodržují stanovené rychlosti

- v mnoha případech přeceňují své možnosti a schopnosti.

Řidiči, kteří takto nepřiměřeně riskují, porušují zákon o provozu na pozemních komunikacích a především ohrožují nejen svůj život a zdraví, ale i ostatních účastníků provozu.

"Policisté budou během soutěží ve zvýšené míře dohlížet na dodržování pravidel silničního provozu i veřejný pořádek. Upozorňujeme řidiče, že policisté budou na různých místech měřit rychlost jízdy vozidel. Dodržujte uvedené rady policistů a na komunikacích vám přejeme, co nejméně komplikací," dodala Ladmanová.