Jelikož panovalo lepší počasí než při předešlé demonstraci, kdy pršelo, podepsalo se to i na počtu návštěvníků, který je mnohem vyšší než tehdy. Předpokládá se, že se na náměstí dostavilo mezi 250 až 300 demonstranty, kteří bojují proti Babišovi. Mnozí jezdí i do Prahy a těší se 23. června na Letnou. "Musíme přece Babišovi ukázat, že to myslíme vážně a opravdu chceme, aby odešel. Je až odporné, jak demonstraci, ne kterou přijde přes sto tisíc lidí ignoruje a nijak nereaguje. Hanba," řekla jedna z klatovských demonstrujících Marcela Tomanová.

Mezi demonstrujícími byli opět představitelé měst a obcí, zástupci škol a jiných zařízení, zástupci spolků, studenti a mnozí další, kteří nejsou spokojeni. "Bojujeme za skutečnou demokracii, za právní stát a za to, aby všem bylo měřeno stejným metrem. Chceme, aby tady byla spravedlnost," řekl za klatovské pořadatele demonstrace Tomáš Kučera, který je spokojený s účastí lidí. "Myslím si, že je tady dost lidí, i přesto, že je horko. Jsou tady a ne u vody, což mě těší. Je super, že kromě Klatov se demonstrace koná i v dalších 313 obcích, což je opět skok od minule. Mám z toho radost," uvedl Kučera.

Zhodnotil také, jaký dopad demonstrace mají, zda jsou účinné: "Osobně si myslím, že to dopad má. Zpráva z Václaváku obletěla celý svět a nedá se to zakecat. Když už nic jiného, tak je slyšet, že tady spousta lidí se stavem nesouhlasí."

Demonstrace se konaly také v Sušici a v Horažďovicích.