Rada Plzeňského kraje schválila změnu funkčního charakteru nemovitosti z domova mládeže na malometrážní byty pro seniory. Žáků, kteří by využívali internátního ubytování, neustále ubývá, a tak nebyl internát plně využit.

Změna bude provedena v budově internátu ve Volšovské ulici v Sušici ve třetím až pátém patře.

„Z ubytování pro žáky Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Sušice tam vznikne 39 bytových buněk pro seniory. Stavební úpravy dvou pater domova mládeže se odhadují na 300 tisíc korun. Potřeba bude vybavit pokoje kuchyňskými sestavami včetně montáže v ceně 15 tisíc korun na jeden byt,“ informovala tisková mluvčí Plzeňského kraje Petra Jarošová.

V části objektu tak vznikne penzion pro seniory, který je v Sušici potřebný. Město sice penzion pro seniory provozuje, ale ten nemá dostatečnou ubytovací kapacitu. Lidé, kteří začnou v nových bytech žít, tam mohou mimo jiné využívat také služeb, jako je stravování, kadeřnictví a další. Žáci, kteří studují sociální obor, tam zároveň budou vykonávat praxi.

„Úpravy by měly být dokončeny do konce února nebo března příštího roku. Museli jsme k tomuto kroku přistoupit, protože ekonomické náklady na poloprázdný internát byly neúnosné. Studenti z větší části do školy raději dojíždějí, než aby byli ubytováni na internátu,” řekl Deníku ředitel SOU a SOŠ Sušice Jaromír Kolář.

Úpravy bytů budou financovány Plzeňským krajem.