Hradní brána na Kašperku je veřejnosti otevřena od úterý do neděle. Ve všední dny od 10 do 16 hodin, o víkendu o hodinu déle. Nádvoří je zdarma volně přístupné (vyjma některých akcí), s příjemným posezením a výhledy, v provozu je bar i gril.

Nachystané jsou komentované prohlídky s průvodcem. „Připravili jsme obměněnou trasu, nové exponáty a poutavý exkurz do historie hradu od éry panování Karla IV. po jeho pozdější osudy. Ukážeme si jak hrad mohl vypadat ve středověku, celou řadu dochovaných stavebních detailů a na závěr společně vystoupáme do západní věže, pod torzo původní cihelné střechy. Délka komentované prohlídky je jedna hodina. Chodíme pravidelně, není potřeba se předem rezervovat, pouze větší organizované skupiny," uvedl kastelán hradu Václav Kůs.

Poutavá je pro návštěvníky také vyhlídka z východní věže. Ta je určena pro ty, kteří se chtějí vydat dovnitř hradu za výhledy z věže do všech světových stran, ale na komentovanou prohlídku nechtějí. Během nekomentovaného okruhu vystoupáte v doprovodu průvodce na vrchol východní věže, odkud můžete spatřit nejen centrální Šumavu, ale i daleké české vnitrozemí.

Sváteční den i čtvrtek zpestří Oživená historie a řemeslo. „Um našich předků uvidíte na dosah. Seznámíte se nejen s řemesly a technikami středověku, ale sami si i leccos vyzkoušejte. Například rýžování zlata, ražbu mincí, výrobu pečetí, zpracování vlny a šití gotických šatů, psaní na scriptoriu, výrobu dřevěných misek a předmětů denní potřeby, ukázky předvede i kovář a sedlář. Vstup na nádvoří bude během akce dočasně zpoplatněn," sdělil kastelán.

A ani letos nebude na hradě nouze o divadla. Spolek Kašpark bude hrát znovu na komorní scéně pod střechou a v teple ve vytápěném sále purkrabství. Hraje se vždy v pátek a v sobotu od 19 hodin. Hradní areál bude zpřístupněn již od 18 hodin. Vstupenky na všechna představení jsou k dispozici v online předprodeji na www.kasperk.cz.

Těšit se můžete na: Lebku z Connemary, pátek 10. a sobota 11. května, Osiřelý západ, pátek 17. a sobota 18. května.