„Stavíme dvousloupové vleky pro dvě dráhy. Jde o zařízení, které je stejné jako například Na Džbánu v Praze. Jedna dráha bude kratší, 180 m, s menší výškou lan pro začátečníky, pro ty, kteří si to chtějí vyzkoušet nebo učit tzv. air triky, skoky do výšky. Druhá lana na dráze dlouhé 200 m jsou už do výšky 9,5 metru, zde budou už i překážky pro zkušenější jezdce,“ představil novinku Martin Pátek, který wakepark buduje se svou manželkou Lenkou.

Návštěvníci se tam mohou těšit na jízdu na vodních lyžích, wakeboardech, wakeskatech, pro malé děti bude k dispozici i kruh, aby se mohly povozit. Chybět nebude půjčovna veškerého potřebného vybavení, stánek s občerstvením.

Podobné zařízení je v Plzeňském kraji jen v Ejpovicích.

Na otevření se vším všudy si ještě ale nadšenci počkají. Podobně jako mnoho akcí i tuhle oddálil covid-19. „Jsme závislí na opravě rybníka, kde se dělá nová hráz, která prosakovala. Mělo to být hotové do konce června, ale nyní jsou plány červenec až srpen. Voda se bude napouštět až po prázdninách. Nám se pozdrželo stavění sloupů, ale máme základy a během dvou až tří týdnů by se měly postavit sloupy. Zařízení bude tedy připravené, ale budeme muset čekat, až nateče voda. Takže to vidíme na jaro, i když skalní nadšenci říkají, že jezdí i v zimě, tak uvidíme,“ uvedl Pátek, kterého k budování parku vedla vášeň pro podobné sporty. „Jako malý jsem jezdil na skateboardu, pak na snowboardu, vedeme k tomu i děti, baví nás komunita lidí, kteří tyhle sporty dělají. Jelikož tady chtěla obec udělat nějakou atrakci, aby sem přitáhla lidi, tak jsme se dohodli právě na wakeparku,“ uzavřel Pátek.

Na srpen je plánován křest kempu s koncertem.