Nové sedmičlenné zastupitelstvo si v sobotu 2. července zvolili obyvatelé obce Hnačov na Klatovsku. Konaly se zde totiž mimořádné volby. „Při posledních komunálních volbách v říjnu loňského roku získalo Sdružení nezávislých kandidátů Hnačov 4 mandáty a Sdružení nezávislých kandidátů Za lepší Hnačov 3 mandáty. Protože s výsledkem voleb nebyli zvolení opoziční zastupitelé spokojeni, odstoupili, a tudíž klesl počet členů zastupitelstva pod zákonem stanovenou hranici pět členů a musely být v naší obci vyhlášeny nové komunální volby,“ popsal situaci v Hnačově starosta Karel Toman.

Hnačovští si tedy volby zopakovali. Tentokrát se o jejich hlasy utkaly hned tři politické subjekty, a to SNK Hnačov, SNK Hnačova a SNK za lepší Hnačov.
„Voleb se tentokrát zúčastnilo 95 ze 101 zapsaných voličů a všech 95 voličů také odvolilo. Novými zastupiteli obce Hnačov byli zvoleni za SNK Za lepší Hnačov Jiří Šebesta a Jana Maxová, za SNK Hnačov Anna Vopatová, Ivana Brabcová, Karel Toman a Petr Kučera. Za SNK Hnačova byl zvolen Václav Trnka,“ informovala pracovnice Městského úřadu v Plánici Zdeňka Radová.

Průběh voleb byl klidný. „Zájem o volby mezi občany byl poměrně velký. V sobotu kolem 14. hodiny mělo odvoleno už 50 % zapsaných voličů,,“ potvrdila předsedkyně volební komise Miluše Balogová.

Obyvatelé Hnačova doufají, že se nově zvolení zastupitelé domluví.

„Jsme na malé vsi a hádají se tu jako politici v Praze. Jeden napadá druhého, vždyť je to ostuda,“ zlobila se místní občanka, která však nechtěla uvést své jméno. „Já pevně doufám, že jsem šel ke komunálním volbám naposledy,“ věří Tomáš Švec, který v sobotu dorazil k volební urně.
Nově zvolení zastupitelé složí svůj slib na ustavujícím zasedání. Tam bude zvoleno i nové vedení obce.