Zhruba dvě desítky mrtvých ryb plavou na hladině lomečků v Klatovech pod Větrovnou. Návštěvníkům této oblíbené výletní lokality se rozkládající se těla nelíbí, navíc si někteří myslí, že správce vodní plochy zanedbal v zimě péči o kapry. Město, kterému vodní plochy patří, se ale hájí, že úmrtí ryb jsou v zimě běžná. Zároveň slíbilo, že rybáři těla ve středu odstraní.

Na Deník se kvůli tlejícím rybám ve vodě obrátilo hned několik jeho čtenářů. „K rybníkům chodí i lidé s dětmi. Když už k úhynu dojde, měl by ten, kdo se o to stará, zabezpečit, aby byla těla včas odstraněna,“ míní například Klatovanka Alena Kolářová. „Těch ryb je tu poměrně hodně, kdo ví, jestli měli dostatečně prosekaný led, když byla tak dlouhá zima,“ doplňuje další návštěvník lomečků Karel Vávra.

„Lomečky jsou pronajaté Českému rybářskému svazu. Už jsme s jeho zástupci jednali a rybáři tvrdí, že nejde po zimě o nic mimořádného. Vzhledem k počtu ryb a objemu vody jde o kyslíkový deficit a tento úhyn se po zimě objevuje. Rybáři slíbili, že zítra ryby odloví a zlikvidují,“ řekl Deníku v úterý tajemník klatovské radnice Miroslav Šafařík.

„Myslím si, že si město této atraktivní lokality neváží. Nejde jen o mrtvé ryby, ale mrzí mě, že u lomečků leží už delší dobu také pořezané stromy,“ uzavřela Kolářová.