V lesním porostu nedaleko vesničky Hliněný Újezd kácel strom místní 65letý muž. Jenže nejspíše udělal chybu, kmen spadl na něj a velmi vážně ho zranil. Senior však dokázal zmobilizovat všechny síly a dojet si pro pomoc. „Nasedl do traktoru a dojel do svého bydliště, kde mu příbuzní přivolali zdravotnickou pomoc," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

Dřevorubcův stav byl tak vážný, že byl na místo přivolán i vrtulník letecké záchranné služby. „Muž utrpěl mnohočetná poranění a ve vážném stavu byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Plzni," potvrdila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.
Lékaři v Plzni teď dělají vše pro to, aby pacienta dali dohromady. Nemají to ale lehké. „Muž je u nás hospitalizovaný, je po operaci. Jeho stav je v současné době stabilizovaný a je mimo ohrožení života," řekla Deníku ve středu odpoledne mluvčí Fakultní nemocnice Plzeň Gabriela Levorová.

Kromě zdravotních problémů má dřevorubec ještě jeden malér. Podle Ladmanové dechová zkouška prokázala, že před kácením požil alkohol.