Jenže ta se zatím stavět nemůže, obec ještě nemá všechny potřebné pozemky a také sehnat potřebné finance nebude snadnou záležitostí. Částka je totiž pro obec velmi vysoká.

„Obec Malý Bor společně s městem Horažďovice, obcí Velké Hydčice, Dobrovolným svazkem obcí Horažďovicko a za podpory Krajského úřadu Plzeňského kraje připravuje pokračování Otavské cyklostezky v úseku Horažďovice – Malé Hydčice. Plánovaná výstavba této stezky je vedena i přes pozemek v majetku ÚZSVM,“ informovala mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová. Dodala, že obec Malý Bor získala do vlastnictví pozemek o celkové výměře 2 399 m² potřebný pro plánovanou výstavbu Otavské cyklotrasy za kupní cenu ve výši 46 000 Kč.

Zmíněná Otavská cyklotrasa úsek je jednou z páteřních cyklostezek v Jihočeském a Plzeňském kraji. Začíná na Modravě na Šumavě a vede podél řeky Vydry a Otavy přes Sušici, Horažďovice, Katovice, Strakonice a Písek až na Zvíkovské Podhradí. Celá trasa měří 152 km. Pokud by se podařilo udělat nově úsek z Horažďovic do Velkých Hydčic, došlo by k přeložení významné nadregionální cyklotrasy ze silnice druhé třídy na cyklostezku s vyloučeným provozem motorových vozidel. Jenže k tomu je ještě dlouhá cesta.

„V současné době jednáme ještě se dvěma soukromníky o směně jejich pozemků, které k výstavbě cyklostezky potřebujeme. Nyní jednání uvízla na mrtvém bodě,“ řekl Deníku starosta Malého Boru Radovan Faltys. „Je hotova studie, pracuje se na projektové dokumentaci k územnímu rozhodnutí. Náklady na cyklostezku jsou ale kvůli náročnému terénu velmi vysoké, předběžně 20 až 22 milionů korun bez daně za zhruba 2,5 km, a tak nejsme sami jako Malý Bor schopni je nést,“ dodal Faltys.

Ilustrační foto.
Nýrsko pokračuje v opravě „kulturáku“