„Ve čtvrtek došlo k doplnění nádrže Natural 95 na čerpací pumpě patřící firmě Karpem. Několik aut skončilo odtahem, včetně toho mého. Příznaky jsou menší výkon a kovové zvuky z motoru a následně už auto nenastartuje. Dle informací od odtahu se to stalo více lidem, protože tyto pohonné hmoty bylo možné ještě v pátek ráno dotankovat,“ řekl jeden z nešťastných řidičů Karel Zikmund, který na čerpací stanici jezdil tankovat několik let.

Nebyl jediným jehož auto skončilo odtahem, což potvrdil i pracovník odtahové služby Kopečný auto. „My jsme odváželi asi pět aut s tímto problémem,“ uvedl Michal Kopečný a dodal, že se v Klatovech s podobnými situacemi příliš často nesetkávají. Prý si častěji sami lidé spletou tankovací pistole a natankují si jiné palivo.

Na Santosu řádily čarodějnice.
PODÍVEJTE SE: Na Santosu řádily čarodějnice

Na zmiňované čerpací stanici mělo dojít k nalití nafty do benzínového stojanu. Tato směs pak způsobila dané problémy. Provozovatel stanice se celou událostí již zabývá. „Stalo se, řešíme to. Naše vina to nebyla, bylo to buď ze strany dopravce nebo dodavatele. To teprve zjišťujeme. My samozřejmě uhradíme veškeré škody, které řidičům vznikly, poté si to vyřídíme s viníkem,“ uvedl za provozovatele František Babka.

O náhradu škody budou řidič usilovat, jelikož i podle České obchodní inspekce na to mají nárok. „Natankované palivo se dá také reklamovat, jako každá jiná věc. Pokud se prokáže, že například došlo k omylu a ze stojanu pro naftu tekl benzín a naopak, měl by spotřebitel uplatnit po čerpací stanici také náhradu škody, která mu na vozidle vznikla,“ sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Ilustrační foto.
Neuhlídala si peněženku v obchodě