První nehoda se stala po 14. hodině u Petrovic u Měčína, kde 32letý řidič převrátil svůj vůz na střechu do příkopu. „Muž z obce na Nepomucku jel s vozidlem Fiat Palio ve směru od Petrovic na Žinkovy. Po projetí křižovatky a levotočivé zatáčky dostal na mokrém povrchu komunikace smyk, vjel vpravo mimo vozovku do příkopu a vozidlo převrátil na střechu," informovala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Na místo byli vysláni také klatovští a nepomučtí hasiči. „Při příjezdu jednotek zraněného řidiče ošetřovala zdravotnická záchranná služba. Hasiči asistovali odtahové službě při nakládání vozidla a odstranili z vozovky zeminu a polámané části karoserie. Z vozidla neunikly žádné provozní kapaliny. Po dobu zásahu hasiči na místě řídili dopravu," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

„Řidič byl převezen se zraněním do nemocnice v Klatovech. Dechovou zkouškou bylo u řidiče vyloučeno požití alkoholu před jízdou. Škoda činí 20 000 Kč," doplnila Ladmanová.

Mnohem vážnější nehoda se stala před 17. hodinou na křižovatce na Bukováku, kde se kříží silnice na Horažďovice a Sušici. „Řidič jel s Peugeotem 306 od Sušice a chtěl odbočit vlevo na Klatovy. Na křižovatce nedal přednost vozidlu Peugeot 206 jedoucímu po hlavní komunikaci na Horažďovice a auta se střetla," popsala nehodu Ladmanová.

„Hasiči společně se zdravotníky bez využití hydraulického zařízení z jednoho vozu vyprostili těžce zraněnou řidičku a pomohli s jejím transportem do vrtulníku. Z druhého vozidla vyprostili dvě zraněné osoby. Uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sorbentem," sdělila Jakoubková.

Řidička Peugeotu 206, která neměla šanci auto včas zabrzdit, byla převezena do plzeňské Fakultní nemocnice. „Šlo o ženu ročník 1952. Další dva zraněné, muže a ženu, jsme převezli do Klatovské nemocnice," uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

„Stav řidičky je stabilizovaný," doplnila mluvčí Fakultní nemocnice Gabriela Levorová.

Vzhledem ke zranění řidičů nebyly na místě provedeny dechové zkoušky. Škoda činí 80 000 Kč.

K požáru automobilu jeli hasiči do Štěpánovic. „Vozidlo začalo hořet za jízdy, posádka vozidla stihla vystoupit a neutrpěla žádné poranění. K požáru došlo pravděpodobně v důsledku technické závady motorové části osobního auta. Hasiči zlikvidovali požár pomocí vysokotlakého proudu. Po likvidaci požáru odklidili ze silnice uniklé provozní kapaliny a natavené části vozidla. Škody jsou předběžně vyčísleny na 100 tisíc korun," informovala Jakoubková.