Zahájení sezony doprovodí živé kapely a diskotéka. Lanové a lezecké centrum Nad Nádražím už je také v provozu. V sobotu od 9 hodin zahájí provoz lanovka na vrchol Špičáku. „Kapacita přepravy kol je díky vylepšenému systému navýšena na dvojnásobek. Háky na kola jsou nyní na každé sedačce,“ říká Radek Vaniš ze sportovního areálu Špičák. Lanovka přepraví i turisty včetně cyklistů.

„Již od začátku května udržujeme sjezdové tratí. Všechny traily jsou již uklizené a vyšejpované. Pracujeme také na zcela nových věcech i ve skill centru u nástupu na lanovku. Otevřeme i zcela novou trať s názvem Forest virgin (lesní panna). Svým charakterem bude velmi plynulá a hravá. Trasy budou mezi sebou na několika místech propojeny, takže bude možné je při sjezdu kombinovat. Bikeři budou mít více možností si vybrat, jaké úseky kde pojedou,“ charakterizuje letošní novinky Vaniš.

O tomto víkendu se také rozjede Gaspiho první Simpleride bike kemp v Čechách. Freeridový guru Richard Gasperotti si pro svoje kempy v letošním roce opět vybral Bikepark Špičák. „V kempech uvítáme všechny věkové kategorie, od začátečníků po pokročilé jezdce. A jeden víkend bude speciálně věnovaný holkám. Špičák nabízí ideální podmínky. Je nejen nejlepší v republice, ale má našlápnuto k tomu být mezi nejlepšími v Evropě,“ chválí a zve Gasperotti.

Úvodní den letní sezony na Špičáku si ale užijí nejen bikeři. Přímo v areálu zahrají večer kapely LUS3 (Praha) a SHOGUN TOKUGAWA (Plzeň) a po celý den DJ IKEBARA.

Již od minulého víkendu je pak také po celý víkend otevřeno lezecké a lanové centrum v areálu Nad Nádražím v Železné Rudě včetně jízdy v kárách nebo dětské hřiště. Po vzoru zimy se Špičák a Nad Nádražím dohodly na spolupráci i v létě. Návštěvníkům Železnorudska nabízejí vzájemné slevy. (ki, ks)