Manželka o něj měla strach už od pátečního večera, v sobotu se tedy úličtí myslivci vydali svého kamaráda hledat do revíru. Jeden z nich už ale našel jen bezvládné tělo pod posedem na katastru obce Plešnice.

„Vypadá to, že seděl nahoře s nabitou kulovnicí položenou mezi nohama a hlavní proti sobě. Mohl usnout a přitom zavadit o spoušť. Vyšla rána, která ho trefila z bezprostřední blízkosti do hrudníku. Ještě sám slezl ze žebříku, ale dál už nedošel,“ sdělil mluvčí severoplzeňských policistů Josef Aubrecht. Policie podle něj vyloučila cizí zavinění i sebevraždu.

O tom, že by se zastřelil schválně, pochybují i úličtí myslivci, prý by to neudělal. Podle nich je však pravděpodobnější, že puška vystřelila ve chvíli, kdy už z posedu slézal, než že by ji měl mezi nohama hlavní k sobě a zavadil o spoušť. Byl to prý velmi zkušený myslivec, který býval lesákem z povolání.

Nešťastná smrt myslivce není na Plzeňsku ničím výjimečným. Například v listopadu zemřel jeden z nimrodů při honu nedaleko Týniště na Plzeňsku. Jeho smrt dodnes policie neobjasnila. „Případ se stále vyšetřuje,“ konstatoval mluvčí jihoplzeňských policistů Libor Pilař.

Myslivci berou takové riziko většinou sportovně a říkají, že nebezpečné je vše, kde jsou zbraně, ale například i jízda autem.