Při zakoupení vstupenky na jednom objektu mají návštěvníci vstup zdarma na hlavní prohlídkovou trasu na druhém z uvedených objektů.

Zájemci o dobovou módu si mohou navíc na hradě Švihov v sobotu od 14 hodin vyslechnout přednášku Oděv v západních Čechách 15. až 17. století památkářky a odbornice na historický textil Veroniky Pilné. Přednáška posluchače seznámí s tím, jak vypadala móda v plzeňském regionu v historických dobách, jak se říkalo dobovým účesům či jak se nazývaly jednotlivé součásti oděvů.

Přímo v Mezinárodní den památek, 18. dubna, otevře zámek Červené Poříčí kapli Nejsvětějšího srdce Páně. „Návštěvníkům vysvětlíme, kde a jak byla kaple stavebně propojena se zámeckým areálem, i jednotlivé prvky výzdoby, které připomínají někdejší šlechtické majitele i jejich rodné Německo. K vidění bude vnitřní bohatá štuková výzdoba nebo rokokový oltář s kazatelnou. Poukážeme na současný stav kaple a seznámíme je s prací restaurátorů a různými restaurátorskými technikami,“ popsal kastelán zámku Marcel Čermák s tím, že prohlídky začínají v 10.30, 11.30, 12.30, 13.30 a 14.30 h.