Vinen! Tento verdikt si v úterý odpoledne vyslechl u klatovského Okresního soudu Kamil H. (34) z Janovic, obžalovaný z pohlavního zneužívání své teprve 11leté neteře. Přestože mu za to hrozilo až osm let vězení, vyvázl s podmínkou. Zřejmě i proto se neodvolal.


Kamil H., který se živí jako obkladač, se měl skutku dopustit vloni v srpnu. „Spaly jsme se ségrou nahoře na letišti, spal tam s námi i strejda. Jednou v noci jsem se probudila a cítila, jak mi hladí přes noční košili a potom pod kalhotkami,“ vypověděla při výslechu dívenka a svými slovy dodala, že strýc poté použil její ruku jako stimulátor ke své ejakulaci. „Pak jsem potichu plakala, dokud jsem neusnula,“ dodala školačka, která navíc řekla, že jí strýček v lese, kam s ním občas chodila, ukazoval pornočasopisy.


Přestože by si podle soudní znalkyně nebyla schopna výpověď vymyslet, trval Kamil H. na tom, že je nevinný, a opakoval to při prvním i druhém soudním líčení. „Nic jsem neudělal. S holkama jsem musel spát na jedné posteli, protože mi to nařídila žena, která se bála, aby nespadly. Jediná věc, která se stala, bylo, že jsem se jednou v noci probudil a měl jsem přes ni ruku,“ vypověděl.


Jeho dnes již exmanželka při soudních líčeních uvedla, že se hodně změnil a že dokonce nosil dámské šaty a dámská tanga. Údajně dokonce viděla, jak Kamilovi H. sahala jeho vlastní dcerka na přirození.


„Přijeli jsme za holkami a dcera mi hned řekla, co se stalo. Hodně plakala a prosila mě, abych to nikde neříkala, protože měla strach. Byla na tom špatně, proto jsme to s manželem hned neoznámili. Postupně jsme jí ale vysvětlili, že je to moc vážná věc a podali trestní oznámení,“ řekla u soudu dívčina matka a dodala, že se jí Kamil H. později přijel omluvit. „Přivezl mi tři růže a říkal, že se omlouvá, že to udělal ze zoufalství. Já mu ale řekla, že to je neodpustitelné,“ uvedla nešťastná žena. To, že se Kamil H. dívčiným nejbližším přiznal, potvrdila u soudu i její babička.


Soudní znalec z oboru sexuologie ve svém posudku uvedl, že sexualita Kamila H. je značně nezralá a že ho vzrušují jak dospělé ženy, tak dívky pohlavně nezralé. Jde podle něj o nesmělého muže, který má problémy s navazováním vztahů se ženami, s nimiž se navíc většinou jen mazlil a líbal. Od svých 20 do 26 let dokonce s největší pravděpodobností neměl pohlavní styk. „Doporučuji ambulantní sexuologickou ochrannou léčbu,“ prohlásil před soudem znalec, podle něhož v případě, že by se Kamil H. nepodrobil léčbě, nebo alespoň nevyhledal sexuologa, hrozí, že se znovu dopustí pedofilního chování, přestože ho nelze diagnostikovat jen jako pedofila.


Právě sexuální nezralostí svého klienta operoval při svém závěrečném návrhu i jeho advokát Rostislav Netrval, podle něhož nelze vyloučit, že měl Kamil H. pouze sexuální sny a s nimi spojenou poluci. Navrhoval proto zprostit ho obžaloby. Opačný názor zastávali nešťastní rodiče děvčátka, kteří se po celé líčení drželi za ruce. „Měl by jít do vězení na dva roky,“ řekl Deníku při čekání na rozsudek otec holčičky.


Jeho přání se nesplnilo, senát v čele s Jaromírem Veselým sice uznal Kamila H. vinným z toho, že dívenku osahával, nutil ji sahat na své přirození a pak se její rukou stimuloval až do vyvrcholení, ale odsoudil ho jen k 18 měsícům s podmíněným odkladem na tři roky. „Zároveň se mu ukládá povinnost podrobit se konzultacím u sexuologa,“ doplnil Veselý.


Kamil H. trest přijal, a protože se neodvolala ani státní zástupkyně Katarína Peková, je rozsudek pravomocný.