Jakmile událost nahlásili mužovi příbuzní Horské službě Šumava, vyrazil na místo záchranář ze stanice Kvilda. „Je pochopitelné, že hlášení přišlo nám, protože Filipova Huť je naprosto odlehlá oblast a sanitka rychlé zdravotnické pomoci tam má dojezdový čas až 40 minut. Naši záchranáři jsou blíž a jsou samozřejmě schopni poskytnout základní ošetření,“ uvedl náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura. Dodal, že obyvatelé odlehlých a těžko přístupných částí Šumavy proto často volají v podobných případech nejdříve HS.

Záchranář Horské služby na místě zahájil resuscitaci muže v bezvědomí. Po příjezdu vozidla zdravotnické záchranné služby pak pokračoval v oživovacích pokusech lékař, který zároveň povolal vrtulník leteckých záchranářů z Plzně. Ten však odletěl prázdný zpět na základnu. „Přes několik desítek minut trvající resuscitaci se muže nepodařilo zachránit,“ řekla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

„Upozorňuji všechny návštěvníky i obyvatele našich hor, aby v těchto klimatických podmínkách nepřeceňovali své síly. Zvláště kardiaci a lidé s vysokým tlakem by měli zvážit, zda jejich činnost pro ně neznamená ohrožení zdraví, nebo dokonce, jako v tomto případě života,“ varoval Janďura.