Prvním byl čtyřiadvacetiletý muž z obce na Horažďovicku, který jel v pondělí v Kašperských Horách s vozidlem Škoda Fabia. „Muž se podrobil testu, zda není pod vlivem návykových látek a tento byl pozitivní na pervitin a konopí. Muž souhlasil s lékařským vyšetřením a byl převezen do nemocnice v Sušici, kde byly provedeny odběry biologických materiálů,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Dále policisté zjistili, že má podle rozhodnutí Městského úřadu v Horažďovicích uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od září 2020 na 14 měsíců.

Pohádková chalupa v Mlázovech.
Pohádková chalupa v Mlázovech definitivně končí, skřítci se odstěhují

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V Sušici ve středu policisté zastavili vozidlo Peugeot 206, které řídila místní dvaatřicetiletá žena. „Dechová zkouška byla negativní a test na návykové látky pozitivní na amfetamin a metamfetamin,“ sdělila Ladmanová.

Policisté ženu převezli do zdravotnického zařízení, kde bylo provedeno lékařské vyšetření i odběry biologických materiálů. Navíc žena neoprávněně přechovávala návykovou látku, kterou policisté zajistili. Dále podle evidencí zjistili, že žena nevlastní řidičské oprávnění. Je tak podezřelá ze spáchání několika přestupků, které budou předány správnímu orgánu.