Jedna ze tříd na Vyšší odborné škole, Obchodní akademii a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky v Klatovech je centrem krásných a úspěšných slečen. Navštěvuje ji současně vítězka loňského ročníku Dívky Šumavy Věra Králová, letošní finalistka Dívky Šumavy Dominika Loudová a finalistka soutěže Miss hasička České republiky 2011 Marcela Harantová, se kterou jsme si o soutěži Miss hasička povídali. Stále ji můžete podpořit na facebooku, kde se volí Miss Facebook, nebo v periodikách přes SMS Miss Sympatie. Finále soutěže se uskuteční 15. října v Praze.

Jak byste se představila čtenářům?

Je mi 17 let, bydlím v Žihobcích, kde jsem čtyři roky členkou SDH Žihobce. Studuji obchodní akademii v Klatovech, kde jsem nyní v maturitním ročníku.

Jaké máte koníčky?

Ráda lyžuji, plavu, jezdím na kole, poslouchám hudbu, tancuji. A nejvíce mě baví hasičský sport.

Přihlásila jste se do soutěže sama?

Ne, to ne. Já jsem k tomu přišla jako slepá k houslím. Přihlásil mě Jaroslav Šimáček, který má na starost hasiče u nás a v okolí a postavil mě před hotovou věc. Chtěl po mně fotky, průkaz a dál vše zařídil on. Pak když jsem se dozvěděla, že jsem se dostala do výběrového kola mezi 40 nejlepších, byla jsem překvapená. Pan Šimáček se dokonce nabídl, že mě do Prahy odveze, když mě tam přihlásil. Tak jsme to zkusili a postoupila jsem dál.

Jak se vám daří školu skloubit se soutěží?

Nějak moc mi soutěž do školy nezasahuje. Soustředění v Říčanech máme o víkendu, až pak před finále tam máme jezdit od čtvrtka, kdy budeme nacvičovat, zkoušet účesy a podobně, tak to přijdu o dva dny školy, ale jinak ne.

Jaké to je, se zúčastnit takové soutěže?

Mně to ani nijak nepřijde. Nežiji modelingovým životem nebo něčím podobným. Pro mě jsou to nové zkušenosti, které mohu získat v této soutěži. Ale zatím si nejsem jistá, zda bych chtěla dělat kariéru modelky.

Co na váš úspěch říkají učitelé a spolužáci?

Myslím si, že učitelé to asi ani neví. Spolužáci, kteří o mé účasti v soutěži vědí, tak mě podporují, ale jinak podle mě o tom většina školy neví. Asi je tady spíše známější soutěž Dívka Šumavy než Miss hasička.

A jak se na to dívají rodiče?

Maminka je šťastná a spokojená. Ta chtěla už odmalička, abych se něčeho takového zúčastnila. Říkala, že když to nedokázala ona, že chce, aby alespoň její dcera něco takového udělala. No a taťka je asi hrdý, ale nijak se nevyjadřuje.

Jaké to pro vás bylo, když jste se dozvěděla, že jste se dostala do finále?

Bylo to příjemné, určitě mě to potěšilo. Popravdě jsem s tím moc nepočítala, i když všichni okolo říkali, že mi věří, že určitě postoupím. Jsem za to ráda.

Jak se připravujete na finále?

Přiznám se, že jsem ještě s přípravami nezačala. Ale měla bych začít v nejbližších dnech, moc času už nezbývá. Čeká mě naučit se chodit na podpatcích.

Bude pro vás změna, když vyhrajete finále?

Zatím jsem nad tím nepřemýšlela. Ale určitě bych chtěla vyhrát, asi jako každá. To je podle mě snem všech, které se soutěže účastníme. Některé to nedáváme najevo, ale přejeme si to.