Slavnostní zahájení mistrovství světa v hokeji se uskuteční 10. května v 16 hodin a ve stejný čas se můžete sejít také v restauraci Klatovský dvůr, kde to doslova hokejem bude žít. Založen byl i nový spolek Klátím sport z iniciativy bývalých i současných sportovců a nadšenců v Klatovech. Jeho přáním je spojovat lidi skrze radost z pohybu, sportu a společného sledování profesionálů v různých odvětvích sportu. Nyní v ledním hokeji. „Na parkovišti bude instalovaná velká LED obrazovka tak, aby ji bylo možné sledovat i z terasy. Rozšíříme posezení a všichni si užijeme pořádnou atmosféru. V rámci zahájení u nás bude také autogramiáda klatovských odchovanců Radka Mužíka, Adama Jiříčka a Patrika Petrušky,“ nalákal majitel restaurace Václav Jandoš.

Od 16.20 hodin budete moci sledovat zápas Slovensko – Německo, v 18 hodin přijdou hokejisté, následují rozhovory a podpisovka a od 20.20 hodin to vypukne a čeští hokejisté odehrají první zápas s Finskem. Sledovat tam budete moci celé mistrovství.

Sochy v ulicích Klatov.
Vloni kajak, nyní mlátička. Sochy v ulicích opět rozproudily v Klatovech diskuze

Kromě Klatovského dvora to hokejem bude žít v Klatovech také ve vinárně Kräm, kde mimořádně na české zápasy otevřou i dříve.

Užít si hokejovou atmosféru můžete také v Sušici, a to v Sokolovně, kde budou vysílat zápasy českých hokejistů, a také v restauraci Pípa a Vývrtka na náměstí. „Budeme mít velkou televizi a jelikož jsme dostali od Plzeňského Prazdroje krásné ceny, tak bude i hokejový kvíz, takže se mají fanoušci na co těšit. Přichystáme samozřejmě i něco dobrého k zakousnutí,“ nalákal provozovatel restaurace Jan Skotnica.

Na ostrově Santos v Sušici se tentokrát hokej sledovat nebude.