V neděli 21. června od 14 do 18 hodin se tam uskuteční dětský den s názvem „Mouřenec dětem – děti Mouřenci". „V okolí kostela jsme připravili pět stanovišť se soutěžemi, hrami a dalšími aktivitami. Děti se mohou těšit například na mouřenecké omalovánky, absolvují opičí dráhu nebo si při tvořivé dílně pod dohledem instruktorky vytvoří pěkný dárek," láká hlavní pořadatelka Jiřina Panušková.

Děti budou mít také možnost si tento šumavský kostelík namalovat. „Ty nejzdařilejší obrázky budou pak na Mouřenci k vidění během celého letošního léta," slibuje za organizátory průvodce Lukáš Milota a dodává: „V historii kostela najdeme i řadu legend a příběhů a v neděli je dětem odvyprávíme při speciálních dětských prohlídkách kostela. Začínají v 15.30 a v 17 hodin. Chystáme i několik překvapení."
Zatímco děti budou mít svůj vlastní program s instruktory, pro rodiče a další dospělé jsou připravené komentované prohlídky kostela a kostnice. Jedním z vrcholných okamžiků celého mouřeneckého odpoledne bude vystoupení hudební skupiny Memento ze Sušice. Koncert začíná v 16 hodin. Vstupné je dobrovolné. Dětské aktivity budou organizované dle zájmu dětí a podle dohody s rodiči, a to v době od 14 do 18 hodin.