Výstavba mostů na obchvatu Klatov je nejspíše prokletá. Šlo již o třetí případ kolize, který se týkal mostu. V prvním případě chtěl v lednu minulého roku pod mostem ve směru na letiště projet nákladní vůz, ale nevešel se, a poškodil tak konstrukci mostu. Podruhé, u mostu ve směru na Slavošovice, šlo o lidskou chybu. A most mezi Luby a Soběticemi byl třetím, kterého se kolize týkala. Jaký byl tentokrát důvod, vysvětlil mluvčí ŘSD Jan Rýdl: „Během výstavby jsme zjistili kontrolou kvality, že nebyly použity správně provedené prefabrikované součástky. Mostní konstrukce by sice dlouho sloužila, ale není v naprosto perfektním technickém stavu. Firma tak mostní konstrukci rozebere, díly nechá odvézt a nainstalují se segmenty, které odpovídají všem normám a kvalitě.“

Šlo o železobetonové díly, kde mají být ocelové prvky v určité hloubce betonu, ale nebyly, byly blíže povrchu, než měly být. Nyní už jsou díly vyměněny a most znovu postaven.

Most mezi Luby a Soběticemi, který se musí rozebrat.
Na obchvatu Klatov se rozebírá další most, výstavbu to ale neprodlouží

Výhledově by pod mostní konstrukcí měla vést cyklostezka.

Od 15. dubna do 15. července se v této lokalitě musí řidiči připravit na uzavírku silnice Luby–Sobětice kvůli pokračování výstavby obchvatu.

Obchvat Klatov bude zprovozněn po dvou etapách. „První část od Štěpánovic po křižovatku se silnicí I/22 bude podle smlouvy o dílo zprovozněna 15. srpna a druhá část 15. listopadu,“ sdělil ředitel ŘSD Miroslav Blabol.