„V loňském roce jsme zahájili výstavbu sběrného dvora a hasičské zbrojnice, kterou nám podpořil Plzeňský kraj a Generální ředitelství záchranného hasičského sboru, tu letos dokončíme. Na Filipově Huti jsme koupili dva rozestavěné objekty, které v letošním roce budeme dodělávat. Z jednoho budou čtyři byty, z druhého bude byt na ubytování,“ uvedl starosta Antonín Schubert s tím, že plánů mají hodně. „Máme největší rozpočet v historii obce, 84 milionů korun,“ poznamenal Schubert.

Počítají tak s vybudováním vodovodu na Filipově Huti, na který získala obec podporu od ministerstva životního prostředí.

Rovněž by chtěli v letošním roce začít s budováním centrálního parkoviště, kde ale bude záležet na tom, jak dlouho potrvá stavební řízení. „Určitě ale budeme stavět nejméně jeden rodinný domek. V okamžiku, kdy dostavíme novou hasičskou zbrojnici, tak zboříme starou a postavíme místo toho dvojdomek. Ten bude vysloveně pro obyvatele, kteří mají na Modravě trvalou práci. V žádném případě na Modravě nebudujeme žádné rezidenční byty,“ uzavřel starosta.