Krátce před 16. hodinou ohlásili Horské službě svědci nehodu s tím, že lyžař utrpěl těžký úraz páteře. „Byli jsme na místě během několika málo minut a zjistili jsme, že mezi lyžaři je i lékařka. S tou jsme provedli základní vyšetření zraněného a ona nám sdělila, že má zlomenou nohu ve stehně a příznaky otřesu mozku," uvedl k nehodě zasahující člen Horské služby Šumava Štěpán Pospíchal. Dodal, že zraněný mohl pohybovat všemi končetinami, ale i přesto si stěžoval na bolesti v oblasti bederní páteře.

„Jeho stav jsme konzultovali s dispečinkem linky 155 a ten k nám vyslal sanitku Rychlé zdravotnické pomoci ze Železné Rudy a vzhledem k povaze poranění i vrtulník Letecké záchranné služby Armády ČR z Plzně – Líní," řekl Pospíchal. Mladíka pak zafixoval do vakuové matrace a na saních za sněžným skútrem převezl ke stanici Horské služby pod sjezdovkou. „Tam si zraněného převzala posádka vozu rychlé záchranné služby a transportovala jej k domu Horské služby. Zde jsme ho předali členům letecké záchranné služby a ti jej vrtulníkem dopravili na traumacentrum Fakultní nemocnice v Plzni," doplnil tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Martin Brejcha.

„Opět musím důrazně varovat všechny lyžaře na našich sjezdových tratích, aby dodržovali všechna pravidla bezpečného pohybu," apeloval na návštěvníky hor náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura. Dodal, že i když není zřejmé, jak ke čtvrteční nehodě došlo, na místě je především jízda ohleduplná k jiným a taková rychlost, kterou lyžař neohrozí ani sebe, ani ostatní uživatele sjezdových tratí.