„Jde o vítězná družstva okresních kol hry Plamen, která se zde utkala o postup na mistrovství ČR,“ informoval mluvčí Okresního sdružení hasičů v Klatovech Miroslav Bucifal. „Závodilo se v klasických disciplínách, jako jsou štafety, požární útok, požární útok dvojic, běh na 60 metrů jednotlivců a v královské disciplíně, kterou je klasický požární útok na vodu,“ dodal Bucifal.

Nejlépe si v Klatovech vedlo družstvo hasičů z Nevřeně, jako druhé se umístilo družstvo hasičů z Malechova, což je zástupce Klatovska, a třetí skončil mládežnický kolektiv z Chodské Lhoty na Domažlicku.

„Soutěž hodnotím za velmi zdařilou. Družstva jsou dobře připravena, a to svědčí o přístupu domácích organizací,“ hodnotil průběh klání starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Plzeňského kraje Josef Černý. „Mládežnické kolektivy jsou v našem kraji populární, i když jejich počet je kolísavý. Někdy jich je méně, jindy více. Záleží to na tom, jak nám hasiči dorůstají a odcházejí do dorostu a podobně. V Plzeňském kraji máme 33tisícovou členskou základnu, mládež tvoří 3,5 tisíce členů,“ dodal Černý.