„Simonka a Ilonka si o prázdninách hrají na zahradě a koupou se v bazénku. Chodíme také na procházky a chystáme se i k babičce na prázdniny,“ popsala aktivity svých dcer paní Růžena. „To, že si některé aktivity nemůžeme dovolit, mi líto ani není. Jsem ráda, že tráví čas se mnou,“ dodala maminka Růžena.

„Jsem ráda, že jsou prázdniny. Mohu si hrát s panenkami a kočárkem,“ charakterizovala svou oblíbenou činnost sedmiletá Simonka.
Azylový dům má pro své uživatele připraven i prázdninový program. „Již příští pátek chystají Bublinkový den, kterého se zúčastní i obyvatelé Domova pokojného stáří Naší Paní v Klatovech. Společně prožijeme prázdninové odpoledne spojené s opékáním vuřtů. Jiný den se také podíváme na zvířátka z farmy v Lubech,“ prozradila plány pracovnice domu Vlasta Kalistová. „Musíme vymýšlet výlety, které jsou cenově nenáročné. Především je ale důležité, aby člověk byl spokojený, a to není záležitost peněz,“ doplnila ředitelka Oblastní charity Klatovy Marie Malkusová.

O azylový dům je zájem. Má k dispozici 6 pokojů, které jsou nyní obsazeny. „Za rok se tu vystřídá přibližně 25 maminek. Nyní je ubytováno šest maminek a osm dětí ve věku od tří měsíců do patnácti let,“ uvedla Kalistová. „ Spolupracujeme se sociálními pracovnicemi z Klatov, Horažďovic, Sušice či Nýrska. Informují nás o tom, které maminky jsou v ohrožení či by potřebovaly pomoci. Do azylového domu se může dostat člověk bez vlastního zavinění. V životě kohokoli z nás se mohou stát velmi nečekané situace. V domě například pobývaly i vysokoškolsky vzdělané ženy,“ sdělila Malkusová.

Pohled na azylový dům není příliš lichotivý, fasádu nemá v příliš dobrém stavu. „Sehnat na ni finanční prostředky pro nás není jednoduché. V budoucnu nás oprava čeká a věříme, že na ni dotaci či finanční dary seženeme,“ doplnila Malkusová.