Redaktoři Deníku monitorovali situaci na Klatovsku. V Tajanově a Kalu jsou na polích a lukách kolem nového obchvatu velké louže vody, u mlýna v Červeném Poříčí dokonce voda z řeky teče přes silnici a motoristé by měli být velmi opatrní.

Hladiny potoků a řek na Klatovsku jsou zatím podle údajů ČHMÚ pod výškou, kdy se vyhlašují stupně povodňové aktivity. Ostružné v Kolinci chybí do vyhlášení prvního stupně 10 centimetrů, Úhlavě u Tajanova chybí necelých 50 centimetrů. Všechny sledované toky na Klatovsku mírně stoupají, meteorologové však uklidňují, že situace se během večera a noci uklidní. „Déšť by měl na jihozápadě území ustat během nedělního večera, hladiny vodních toků budou i nadále mírně stoupat. Na Štědrý den by už pršet nemělo," informuje meteorolog Pavel Kopeček.

Žádné události spojené s velkou vodou zatím nezaznamenali hasiči. „Nemáme od starostů ani od občanů žádný požadavek na zásah. Pochopitelně, pokud to bude nutné hasiči, jsou připraveni zasáhnout," řekl Deníku krajský řídící důstojník Zdeněk Housar.