Už XXVI. kolo výběrového řízení na poskytnutí půjčky z Fondu rozvoje bydlení vyhlásilo město Klatovy. Až do 20. března se mohou hlásit žadatelé o to, zda chtějí půjčit finanční prostředky na opravu svého bytu nebo nemovitosti.

Stejně jako v předchozích kolech výběrových řízení musí žadatel splnit celou řadu povinností. „Například uchazeč musí být vlastníkem nemovitosti, která bude opravena. Rovněž se musí nacházet na území města Klatov včetně Lub. Dům musí být starší 10 let, pouze u žádostí na zateplení obvodového pláště domu musí být dům starší pěti let,“ upřesnil vedoucí hospodářského odboru Městského úřadu v Klatovech František Kocfelda.

Jedním z důvodů, proč jsou půjčky od města mezi obyvateli oblíbené, je zřejmě i výhodná úroková sazba, která činí 3 maximálně 4 procenta, a také lhůta splatnosti pohybující se od 2 do 8 let. „O půjčky je zájem, mezi nejžádanější patří půjčky na zateplení obvodového pláště domu, na výměnu oken a balkonových dveří, na rekonstrukci výtahu v domě, na opravu bytového jádra v bytě či na zasklení lodžií v domě,“ upřesnil Kocfelda.
Žadatelé, kteří se přihlásí do tohoto výběrového řízení, se verdikt dozví nejpozději do 3. dubna.