V úterý dopoledne byl vánoční strom instalován pracovníky technických služeb na náměstí v Klatovech. Připravena je již i tradiční výzdoba v ulicích, která se ale letos dočká velkých novinek, které jistě potěší mnohé obyvatele i návštěvníky města. V Klatovech mají opět strom darovaný.

„Jde o smrk pichlavý, který věnovala VOŠ, OA, SZŠ a Jazyková škola Klatovy. Vánoční osvětlení rozšíříme i do dalších míst, ale chceme to jako překvapení, stejně jako v minulém roce,“ řekl ředitel Technických služeb města Klatov, které mají osvětlení a starost, Peter Pošefka.

Lidé se mohou těšit na výzdobu, která v Klatovech ještě nebyla. Překvapením také zůstane postava, o kterou bude rozšířen klatovský betlém. Vše se rozsvítí 26. prosince v 18 hodin, kdy je naplánováno slavnostní rozsvícení stromu.

Lanovka na Pancíř a vrchol Pancíře.
Lanovka na Pancíř vozí lidi již padesát let, na konci roku bude oslava

Novinky čekají i obyvatele Horažďovic. Vánoční strom vhodný na náměstí byl vytipován v jedné z přidružených obcích – na okraji obce Boubín. Jde o vzrostlý smrk. Vánoční výzdoba bude opět bohatá. „Kromě veřejného osvětlení na průtahu městem bude ozdobeno náměstí, zámecké nádvoří, lokalita bývalého kina včetně rostoucího smrku a Červená brána. Vánoční stromky budou svítit také v našich přidružených částech. Jako každý rok nás čeká překvapení v podobě 3D vánočního prvku poblíž stromu na náměstí a letos by měl být další 3D vánoční prvek poblíž průtahu městem a ulice Ševčíkova, která vede na náměstí,“ sdělila místostarostka Horažďovic Hana Kalná.

Rozsvícení vánočního stromu i s kulturním pořadem se koná na náměstí v sobotu 28. listopadu v 18 hodin.

V Sušici ozdobí strom jako tradičně z městských lesů a rozsvítí se rovněž 28. listopadu v 18 hodin. „Myslím si, že výzdobu máme dostačující a rozšiřovat ji tak nebudeme,“ sdělil starosta Petr Mottl.