Projektové práce tam už začaly na zasíťování pozemků za fotbalovým hřištěm, kde by mělo být vybudováno 47 stavebních parcel. Zahájení výstavby inženýrských sítí je plánováno na srpen či září, hotovo by mělo být do léta 2021. Kromě stavebních parcel se tam počítá s městskou zelení i místy pro parkování. „Rozhodli jsme se pro vybudování pozemků, protože poslední jsme dělali někdy před pěti šesti lety. Za tu dobu se nám nahromadilo několik žádostí o pozemky a už nyní máme 17 z nových zamluveno. Počítám, že za tři až čtyři roky budou parcely obsazené,“ sdělil starosta Nýrska Miloslav Rubáš.

Prodejní cena bude 960 Kč/m² s DPH. Celkové náklady na zasíťování prostoru budou cca 35 milionů korun. „Do kupní ceny nepromítáme nákupní cenu pozemku. Takže se cena odvíjí jen od nákladů na vybudování technické infrastruktury,“ dodal starosta.

Do stejné akce, jen v menším měřítku, se pustí také v Jetenovicích u Velkého Boru. Půjde o investici za cca 7,5 milionu korun. „Počítáme se šesti parcelami, z nichž už se na pěti staví. Jde hlavně o místní obyvatele, za což jsme rádi, protože tady chceme mladé udržet,“ sdělil starosta Václav Zábranský. Velkým lákadlem je tam i cena, která je rapidně nižší než pořizovací. „Děláme to obráceně než developeři. My zasíťujeme parcelu za 1,4 milionu a prodáme ji za sto tisíc korun,“ prozradil Zábranský.

Stavební parcely budou budovat také ve Strážově nad cestou k Rovné. Už nyní se lidé mohou hlásit do pořadníku.