Skoro devět metrů bude mít letošní vánoční strom – smrk pichlavý – na Náměstí Míru v Klatovech. „Zatím ještě roste v Čejkově ulici poblíž krematoria, a to na pozemku města,“ říká vedoucí správy městské zeleně Technických služeb města Klatov Peter Pošefka. „Kácet se bude 25. listopadu v 8 hodin ráno. Pak bude strom převezen na náměstí, kde bude osazen a v následujících dnech ozdoben. Slavnostní rozsvícení se pak chystá na 28. listopadu,“ dodal Pošefka.


Město Klatovy bude i v letošním roce slavnostně vyzdobeno. „Nově bude vánočně ozdobena Plánická ulice, a to od náměstí po Jiráskovu ulici. Dokončena bude letos výzdoba Ul. 5. května ve směru na Luby. Různé svítící ozdobné řetězy a ozdobné prvky do Klatov nakupujeme na etapy, protože jde o poměrně drahou záležitost. Letos třeba investujeme do jejich nákupu skoro sedmdesát tisíc korun,“ pokračuje ve výčtu Pošefka.
Novou výzdobu bude mít i vánoční strom na náměstí.


„Nakoupili jsme nové řetězy. Větší část nám jich už nesvítila, a tak musíme výzdobu postupně obměňovat. Nezapomeneme letos ani na svítící adventní věnec na kašně,“ doplnil informace šéf městské zeleně. Také v Nýrsku a v Sušici mají letos stromy, které budou součástí vánočních svátků, už dávno vybrané. „Letošní strom bude z městských lesů. V současné době neznáme ještě termín jeho kácení. Víme ale, že rozsvícen na náměstí bude 1. prosince,“ informuje ředitel Technických služeb města Nýrsko Zdeněk Holý.


Z městských lesů bude letos také vánoční strom v Sušici. Stavět na náměstí se bude 3. prosince a jeho místo bude poblíž kašny. V plné kráse se rozzáří 5. prosince. „Čím větší strom bude, tím je lepší,“ usmívá se Václav Toman ze Sušických lesů a služeb. V Sušici je na náměstí vánoční výzdoba již připravena.