Desítky milionů korun investují v roce 2013 města Sušice a Horažďovice do chystaných investičních akcí.

„Příští rok bude pro nás především dokončením již započatých staveb, mezi které patří výstavba bazénu a modernizace ostrova Santos, na kterém se město podílí s nadací Proměny," říká starosta Sušice Petr Mottl.

„Bazén by měl být dokončen na přelomu října a listopadu příštího roku a Santos bude hotov do konce srpna," pokračuje starosta.

Sušičtí budou pokračovat v obnově a modernizaci kanalizace a místních komunikací.

„Již pět let na etapy měníme okna v 1500 městských bytech. Také v této akci budeme pokračovat v příštím roce předposlední etapou, což obyvatelé města vítají. Od výměny oken si totiž všichni slibujeme hlavně úsporu energií," dodal Mottl.

Také Horažďovice čekají v novém roce nemalé výdaje. V roce 2013 odstartuje dlouho plánovaná rekonstrukce Mírového náměstí.

"Vybereme zhotovitele stavby a proveden bude archeologický průzkum náměstí," informoval místostarosta Horažďovic Jan Buriánek.

Správa a údržba silnic chystá také opravu Nového mostu na Velké Hydčice, která zkomplikuje život obyvatelům v obcích v okolí Horažďovic. Odstartuje také přestavba Podbranského mlýna v Horažďovicích. Dokončena bude i rekonstrukce Komenského ulice v Horažďovicích, kde Ředitelství silnic a dálnic ČR zahájilo práce již v letošním roce a kde byly kvůli počasí přerušeny.

„Čeká nás i řada menších investic, jako je nová lokální kotelna pro vytápění domů čp. 953 – 4, pokračování opravy parkánové zdi s vraty, úprava propagačního nároží v centru Horažďovic a nebo oprava hráze rybníka v Třebomyslicích," vysvětluje starosta Horažďovic Karel Zrůbek. Město nezapomene ani na spádové obce.

„Plánujeme investovat prostředky z rozpočtu města a různých dotací do obnovy komunikací, které jsou dlouhodobě v žalostném stavu," dodal Zrůbek.