Město získalo dotaci a tak doufá, že celé nově budované zařízení bude konečně dokončeno. „Budujeme zde od roku 2006 budovu mateřské školy a školní jídelny. Mateřskou školu jsme dali do provozu letos vzáří, školní jídelna musí ještě pár měsíců počkat. Naštěstí sousedíme sbudovou základní školy, takže nemáme větší problémy stím, zajistit stravování dětiček vnaší školce, které se zbudovy školy přestěhovaly do nového už vzáří loňského roku,“ popisuje situaci starosta Měčína Stanislav Skala.

„Jsme moc rádi, že školka funguje. Děti mají dostatek místa, mají velké moderní prostory. Až se zařízení dokončí kompletně, budeme se mít čím chlubit,“ říká vedoucí mateřské školy Jitka Vizingerová.

„Dá se říci, že celá činnost a aktivity města je závislá na tom, jaké prostředky město získá zrůzných fondů a dotací. Město potřebuje třeba nutně čističku odpadních vod a kanalizací. Máme zpracován stavební projekt, máme územní rozhodnutí. Nyní ale musíme sehnat chybějící peníze. Pokusíme se je sehnat zprostředků Evropské unie,“ říká starosta Skala.

Měčínská radnice se snaží nezapomínat na svoje spádové obce. „Potřebujeme rekonstruovat stávající vodovod vPetrovicích a dobudovat nový vodovodní řad. I zde je připraveno územní rozhodnutí,“ popisuje plány radnice Skala.

Zhruba milion a dvě stě tisíc korun potřebují Měčínští na opravu místních komunikací vMěčíně, Bílukách a Petrovicích. Zde bude město jejich opravu částečně dotovat zrozpočtu obce.

„Velice bychom uvítali rekonstrukci školního hřiště. Všechna sportoviště ve městě jsou hojně využívána jak školní mládeží, tak i dorostem a dospělými. Proto si myslíme, že každá investice do zlepšení a zkvalitnění sportovišť vMěčíně, je správnou investicí,“ myslí si ředitel základní školy Ján Michalec.

„Uvažujeme o tom, že na současném betonovém hřišti necháme udělat umělý povrch a dokončíme chybějící hrazení. I to však bude poměrně vysoká investice, které však nikdo nemůže litovat. Využití volného času mládeže je pro nás hodně důležité,“ dodal starosta města Stanislav Skala.