V Nýrsku se po dvouleté covidové pauze konal 6. ročník Poháru Ametystu v domě dětí a mládeže. Do Nýrska, kromě místních mažoretek, přijela děvčata z Plzně, Blatné, Štěnovic, Českých Budějovic, Písku, Borku u Českých Budějovic a Klatov - celkem 180 soutěžících. "Dívky soutěžily s hůlkou, třásněmi, praporem v pěti věkových kategoriích od čtyřletých holčiček až po vyzrálé ženy a pány z kategorie grandseniorů. Děvčata z Ametystu získala ze 22 startů pětkrát zlato, třikrát stříbro a čtyřikrát bronz. Putovní pohár si odvezly dívky z věkové kategorie seniorek do Blatné. Na místě je zde obrovské poděkování týmu skvělých rodičů, kolektivu zaměstnanců DDM Nýrsko, městu Nýrsko, Plzeňskému kraji a dalším sponzorům za podporu a za poskytnutí výborného zázemí," uvedla vedoucí nýrských mažoretek Eva Koryťáková.

Křest knihy o Chudenicích na zámku.
Unikátní knihu o Chudenicích pokřtil na zámku hrabě Karel Eugen Czernin

Na počátku dubna se mažoretky Ametyst DDM Nýrsko zúčastnily nepostupové soutěže O Blatenskou růži, která se konala v Blatné v tamní sokolovně. Sjelo se tam přes 300 soutěžících z šesti krajů. "Ametyst čekalo dvacet startů. V dopolední části se předvedla děvčata s třásněmi a praporem. Odpoledne pak patřilo hůlce. Ametyst se blýskl na stupních vítězů hned několikrát. Přivezly domu dvakrát zlato, šestkrát stříbro, jedno čtvrté místo a tři šestá místa. Po skončení soutěže nás čekal společný tanec, focení a návrat domů. Moc děkujeme, že jsme mohly DDM Nýrsko reprezentovat právě my," uvedla jedna z mažoretek Eliška Svobodová.

Nyní mažoretky Ametyst čeká Mia Festival, postupová všeobecně taneční soutěž a kvalifikace na MČR v mažoretkovém sportu.