Na návštěvníky během šestihodinového programu, za který zaplatíte 150 korun, čeká hned na počátku koncert Báry Zemanové a její skupiny. Dále se mohou těšit na zpěváky z muzikálu Děti ráje, finalisty pěveckých soutěží Kristýnu Šebíkovou a Petra Kutheila, ale také na místní rockové skupiny Chai a Ukradený Vjecy. Přestávky mezi vystoupeními zpestří mažoretky, taneční skupina Krok a Modern Baby. Diváci zhlédnou také ukázku street dance a break dance.

Dražba

Lákavou součástí akce bude dražba suvenýrů věnovaných sportovci. Budete se moci stát majitelem míče podepsaného všemi hráči FC Viktoria Plzeň, podepsaného dresu AC Sparta Praha a podepsaného dresu Martina Straky – kapitána HC Škoda Plzeň 1929. Do dražby přispěl také olympionik Martin Jakš, který nechal zasklít své startovní číslo z olympiády v Soči s podpisem a sadou olympijských rukavic, šály a čepice. Začátek dražby je plánován kolem 17. hodiny.

Proč se akce pořádá?

Důvod pořádání tohoto koncertu byl jednoduchý. „Jsme regionální noviny a chceme lidem přinášet nejen každodenní zprávy, ale také pomoci k tomu, aby se jim lépe žilo. O starostech rodin, které mají postižené děti, jsme již několikrát psali a seznamovali naše čtenáře s jejich osudy a příběhy. Vždy se zvedla vlna emocí a lidé chtěli rodinám pomáhat. To nás vedlo k nápadu, uspořádat právě charitativní koncert, kam by se všichni mohli přijít pobavit a zároveň dětem pomoci," sdělil šéfredaktor Klatovského deníku Milan Kilián.

Peníze, které se během akce vyberou, budou rozděleny Diakonií rodičům postižených dětí Kubíka Ducháče z Bukovníku, Terezky Kodýdkové z Hradešic a občanskému sdružení Podej nám ruku, které působí v Klatovech. Peníze jim pomohou na nákup léků, léčebných pomůcek či hrazení nákladných léčebných pobytů.

Akci pořádá Klatovský deník, Diakonie Západ a MěKS Klatovy.