Nestihla ani dojet do porodnice, dítě se narodilo v sanitce. A možná bude narozený Martínek závodník rally, protože se narodil na čínovském okruhu, kde se každoročně jezdí Rallye Šumava.

Bylo to sice velmi rychlé, ale rozhodně ne jednoduché. „Za Bolešinami mi praskla voda a pak už to šlo hodně rychle, malý se narodil před Klatovy na čínovském okruhu. Bylo to ale hrozné, protože měl třikrát omotanou pupeční šňůru okolo krku. Proto všem moc děkuji, že to dobře dopadlo. Jinak bylo vše v pořádku. Jelikož šlo vše opravdu rychle, tak jsem si ani neuvědomovala, že by se něco mohlo stát. A na druhou stranu jsem byla i ráda, že porod nerval dlouhé hodiny,“ svěřila se svými pocity maminka Jaroslava.

Tatínek Lukáš byl v té době pracovně v zahraničí a o narození očekávaného syna se dozvěděl až poté. Na brášku hrdinu se těší Zdeněk (16) a František (2).
Podle primáře gynekologicko-porodnického oddělení v Klatovech Bohumila Kuneše není takový porod častým jevem. „Neděje se to u nás moc často, je to výjimka. Ale vše dopadlo dobře, miminko je krásné a maminka spokojená,“ řekl Kuneš.

Ilustrační foto.
Školky mají 55 % nemocných dětí