„Manžel dostal tenhle dům po rodičích. Jelikož je hodně velký, tak jsme tady nechtěli žít jen my a přemýšleli jsme, co s ním. Původně jsme plánovali, že bychom zde udělali byty, ale nakonec jsme se rozhodli jít do trochu riskantnější jízdy a vznikla pivnice s penzionem,“ řekla Pavlasová, která přiznala, že měli trochu obavy v dnešní době začít takto podnikat, ale chtěli to risknout.

Pivnice a penzion Kotva se nachází v Denisově ulici. Návštěvníci jistě uvítají, že na čepu není jen jeden či dva druhy piva jako ve většině restaurací v Klatovech. „Chceme tady lidem nabídnout šest druhů piva, takže si budou moci vybrat, ochutnávat a plánujeme, že na jedné pípě budeme druhy piva střídat, takže tam bude každý týden jiný. Dáme tak možnost se prezentovat malým pivovarům, aby měli příchozí změnu a mohli poznávat i méně známá piva. Z nealka je pak točená malinovka. Snažíme se vše dělat v té nejvyšší kvalitě, čisté sklo, vychlazené sklenice, což návštěvnici oceňují,“ nalákala Pavlasová.

Jean Claude Van Damme s Petrem Hájkem.
Maloval Jeana-Clauda Van Damma, nyní se s ním klatovský malíř setkal

Penzion nabízí čtyři moderně zařízené pokoje, z nichž se dva ještě dodělávají. Další plány zatím manželé nemají. „Chceme, aby to tady fungovalo, pořád zde chceme mít pivnici s penzionem, nic dalšího nechystáme, protože už tohle je pro nás hodně velký plán,“ uzavřela Pavlasová.