Po loňských říjnových řádných komunálních volbách se v Maňovicích po odstoupení části nově zvolených zastupitelstvů zastupitelstvo rozpadlo a v polovině března tak musel Maňovičtí k volebním urnám znovu. Napodruhé už se zastupitelé dokázali domluvit.

Ve funkci starosty bude v Maňovicích pokračovat dlouholetý bojovník proti úložišti Miroslav Panuška, podporovat jej bude místostarostka Anna Šímová.
„Měli jsme asi tři společná sezení, kde jsme se domlouvali, abychom nedělali zle mezi lidmi, abychom se nějak domluvili jako slušní lidé. Doufám, že v té slušnosti budeme pokračovat a že Maňovice budou mít hlavně v boji proti úložišti takový kredit, na jaký byli lidé z okolních vesnic zvyklí. V boji proti úložišti budeme samozřejmě pokračovat a myslím, že i úspěšně," řekl Deníku Panuška.

Podle informací Deníku to přitom ještě nedlouho před ustavujícím zasedáním v Maňovicích na domluvu příliš nevypadalo. „Že se nakonec domluvili, je dobře. Po všech problémech, které tady byly, nakonec naštěstí zvítězila obec," oddechl si jeden z maňovických obyvatel Zdeněk Rohlíček.

David Kojan