Stěžují si na vzdálené toalety a minimum pomůcek, musejí si je nosit samy.

„Navštívila jsem kurz plavání pro mimina a to, jaké tam je „antizázemí“, je hrozné. Šatní skříňky nemají zámky, ty si musí člověk přinést sám. Když chci mimčo převléci do plavek, musí ležet buď na dřevěné lavičce nebo na zemi, bez vlastní jednorázové podložky si to neumím ani představit. Abych jim nekřivdila, je tam jedna přebalovací podložka, která je samozřejmě nedostačující pro počet maminek, které tam chodí,“ řekla Deníku jedna z maminek Zdeňka Hošťálková z Klatov.

Maminky také postrádají přebalovací pulty s podložkami, kam by si mohly dítě položit. „Myslím si, že je to to nejdůležitější, aby tam byly nějaké přebalovací pulty. V sušárně není také vůbec nic. Pěnové podložky ve sprchách sice visí, ale to je tak všechno. Tohle mi opravdu hodně zkazilo výsledný dojem z celé lekce plavání s miminky, která byla jinak super. Musím říct, že úplně stejně to tam vypadalo, když jsme jezdili ještě my se základní školou do bazénu a to už je nejmíň 20 let. Je smutné, že v bazénu není alespoň základní vybavení pro maminky s miminky, které by určitě nebylo až tak finančně nákladné,“ dodala Hošťálková.

Problém nastává také v době, kdy chce malé dítě na záchod. Toalety u malého dětského bazénu jsou zamčené, takže s ním musí maminka běžet přes velký bazén nahoru. „Stává se hodně často, že než s dětmi maminky doběhnou na toaletu, tak už to ty malé děti nevydrží. Měly by být pro tyhle malé děti otevřeny toalety u bazénu. A to není jen tohle, klatovský bazén by celkově potřeboval úpravy. Když už tady kurzy pro miminka pořádají, tak by měli mít také příslušné vybavení pro ně a ne abychom převlékali děti na zemi,“ postěžovala si další z maminek Kateřina Procházková z Klatov.
Podle správce klatovského bazénu si na vybavení ještě nikdo nestěžoval. „Před dvěma lety se do bazénu kupovalo pět přebalovacích pultů a doteď si nikdo nestěžoval, že by jich bylo málo. Co se týká vchodu na toalety u malého bazénu, tak o tom už také víme a řešíme to,” sdělil správce klatovského bazénu Karol Žák.

„Připravuje se projekt na obnovu bazénu, takže k úpravám dojde nejen u toalet, ale i v jiných oblastech,” doplnil ředitel Technických služeb města Klatovy, které mají klatovský bazén na starost, Peter Pošefka.