Je známý tím, že maluje obrazy známých osobností, mnohdy se s nimi i setká, ale nikdy nečekal, že se osobně potká s Jeanem-Claudem Van Dammem. I když největší sen ještě na splnění čeká.

Belgický hrdina akčních filmů Jean-Claude Van Damme zavítal do Prahy a v rámci Noci s legendou se setkal se svými fanoušky. Mnohým se tak splnil sen, muži hltali jeho filmy pro bojovnost a ženám imponoval jeho vzhled. Mezi šťastlivci byl právě i klatovský malíř, který ho rovněž maloval. Setkání pro něj byl nezapomenutelné. „Ty pocity jdou jen těžko popsat, když vám podá ruku kluk z plakátu, kterého jste hltal v každém jeho filmu. Ani ve snu by vás nenapadlo, že ho někdy potkáte, natož se s ním vyfotíte. Těžko se hledají slova,“ svěřil se Hájek.

Jean Claude Van Damme na obrazu Petra Hájka.Jean Claude Van Damme na obrazu Petra Hájka.Zdroj: archiv Petra Hájka

Splnil se mu tak jeho sen, ale ten největší stále ještě zůstává snem. „Pro mě by bylo největším splněným přáním, abych se setkal s další takovou ikonou, kterou pro mě je Arnold Schwarzenegger,“ řekl Hájek.

Jeho obrazy má mnoho známých osobností, například Dagmar Havlová, Štefan Margita, Jaromír Jágr, Dominik Hašek, Přemek Forejt, Attila Végh, Václav Noid Bárta a mnoho dalších.

Halloweenská stezka odvahy v Lubech.
Strašidla v lubském lese děsila stovky lidí, odvaha byla rozhodně potřeba