Restaurace 100DOLA byla oblíbeným místem, kam lidé jezdili na obědy, večeře a konaly se tam svatby, oslavy. Bohužel předešlý provozovatel, který měl podnik v nájmu, poškodil pověst. Sám se nyní potýká s insolvencí, kdy pohledávky vůči němu dosahují částek přes jeden milion korun.

„Mrzí nás, co se stalo. Nyní je 100DOLA provozně zpět v rukou svých majitelů a chceme jí opět navrátit dobré jméno. Nechceme ji pronajímat, půjde o rodinný podnik a místo, které do budoucna budeme zvelebovat. Naším cílem je vybudovat krásný a příjemný areál plně uzpůsobený k pořádání veškerých oslav, firemních akcí a zejména svatebních obřadů. Poctivým přístupem budeme usilovat o obnovení důvěry a dobrého jména, které bylo předchozím nájemcem poškozeno,“ řekl majitel Michal Vančura, který se doposud potýká s následky jednání předchozího provozovatele, který měl mimo jiné od lidí vybírat zálohy na svatby, které se již neuskutečnily. Trestní oznámení na něj ale majitelem podáno nebylo, vše se řeší v rámci již zmiňované insolvence, kde s pohledávkami není Vančura jediný.

Restaurace 100dola u Klatov.
Oblíbená restaurace 100dola zavírá, chybí jí personál

Majitel má v plánu z areálu 100DOLY vybudovat výhledově svatební resort s moderním ubytováním a počítá také s investicí do zvelebení zahrady včetně vybudování zahradního jezírka. Nově ale půjde o jiný model svateb. „Zájemci si 100DOLU pronajmou na celý víkend, tedy od pátečního rána do nedělního večera, a budou si tak moci užít svatební akci bez časového tlaku. Na svatebčanech pak bude volba, zda využijí se 100DOLOU spolupracující firmy k zajištění cateringu, výzdoby či koordinace celé svatby, nebo si vše zařídí sami.