Čtyři trampolíny rozšířily nabídku atrakcí, které si tam děti hojně užívají. „Chtěli jsme tím doplnit dětské hřiště tak, aby bylo možné je užívat bez jiného provozního režimu, proto jsme zvolili tento typ trampolín,“ uvedla místostarostka Sušice Věra Marešová.

Výhodou trampolín je, že jsou zároveň se zemí, takže na ně děti nemusejí vylézat po schůdkách, jak je tomu běžné. Trampolíny jsou velké zhruba metr na metr a jsou vypletené z textilních pásů, které se dají jednotlivě měnit. Pod nimi je vyhloubená díra a okolo je bezpečnostní „koberec“.

I když jsou trampolíny na dětském hřišti, nejsou určené jen pro ty nejmenší. „Využije je i omladina, která se věnuje parkouru. Pro ni je zásadní, aby po odražení dopadli na zem. Takže je pro ně ideální, že nejsou u trampolín sítě jako u běžných trampolín,“ poznamenala Marešová.

Zimní stadion v Klatovech.
Skončily opravy stadionu

Kromě zmiňovaných si mohou s dětmi zaskákat i dospělí. Trampolíny jsou přístupné stále.

Lidem se novinka líbí. „Byli jsme v Sušici na výletě a trampolíny jsme vyzkoušeli. Jsou sice menší než běžné, ale zase jsou super tím, že jsou na zemi a děti ně nemusejí vylézat. Malé děti si k nim přijdou a samy si zaskáčou, když chtějí,“ řekla Alena Langmayerová z Klatov.

Tím ale sportovní projekty nekončí. „Začínáme dělat singl trailové tratě, které jsme nějakou dobu připravovali a nyní máme podepsanou smlouvu o provedení, takže by se měly dodělávat. Měly by být hotové na příští sezonu. Máme vytipováno několik oblastí, povedou z vrchu Sedla, z oblasti Roku a Kalov do Sušice. Jde o první etapu. Úmyslně jsme nevolili Svatobor, protože tam vede už spoustu jiných aktivit, chtěli jsme zpřístupnit i další místa,“ popsala Marešová.

Požár domu v Kolinci
Viníkovi požáru hrozí roky vězení, lidé domů stále nemohou