„Datum se šesti jedničkami se mi líbilo a partner se toho chytil,“ vysvětluje nevěsta Dana Marinčová z Hrádku u Rokycan, proč si svého vyvoleného bere právě v pátek 11. 11. 2011.

V tento den se se svatbami v kraji doslova roztrhne pytel. Každý si chce termín svého velkého dne co nejlépe pamatovat, někdo věří v jeho nadpřirozenou moc. „Den je vhodný na vyjadřování lásky, na otevřené projevy, na sdílení zážitků a na objevování nových věcí v životě,” schvaluje volbu snoubencům plzeňská kartářka Anna Bechná.

V západočeské metropoli vstoupí do manželství pozítří hned jedenáct párů. „Pátek není na svatbu obvyklý, museli jsme požádat radnici o výjimku. O termín byl opravdu velký zájem. Že se sešlo zrovna jedenáct párů, to je moc pěkná náhoda,” potvrzuje matrikářka Simona Müllerová z Plzně. Navíc v ten den také uzavřou v Plzni registrované partnerství tři homosexuální dvojice. „Na UMO 3 se partneři, co netouží po slavnostní atmosféře radnice, registrují každý pátek, takže jim datum hezky vyšel,” vysvětluje Ludmila Prokopová z úřadu třetího plzeňského obvodu.

Své ano si v pátek řeknou budoucí novomanželé například v Plasích a Nepomuku. Dvě svatby nahlásily i matrikářky ve Třemošné a Přešticích. Ve Spáleném Poříčí svůj sňatek uzavře jeden pár na zámku, druhý v kostele. V obřadní síni klatovské radnice se uskuteční hned pět svatebních obřadů. „V sobotu by to páry měly zdarma, v netradiční pátek ale zaplatí správní poplatek tisíc korun,” vysvětluje matrikářka Lenka Janoušková. I v domažlické obřadní síni se bude v pátek oddávat, a to v jedenáct hodin.

Z numerologického hlediska by lidé měli 11. listopadu myslet hlavně na druhé. „Jedenáctka podporuje citlivost, tvořivost, otevřenost a přímočarost. Sečteme-li dvě jedničky, dostaneme dvojku, a ta je vždy o vztazích,” popisuje numeroložka Dana Poková.