Živo bylo například na Samotách, Weissově louce či Alpalouce. Na Špičáku už se pečlivě chystali na otevření a i když je tam cedule se zákazem vstupu na sjezdovky, pár jedinců se na ně stejně vydalo. Užít si tam lyžovačku už ale budou moci bez problémů od pondělí, kdy Špičák opět zahájí svůj provoz, kterému rovněž čerstvý sníh pomohl. Napadlo ho tam zhruba 20 cm. Středisku se podařilo připravit prakticky všechny sjezdovky, které byly k dispozici již před dvoudenními lijáky. „Dá se říci, že pro nás teď už opravdu začala hlavní sezona. Hned v pondělí nabídneme několik sjezdovek a s výjimkou dvou poma vleků budou v provozu všechny ostatní včetně čtyřsedačkové lanovky,“ řekl ředitel areálu Vladimír Kasík.

Na otevřených sjezdovkách šumavského Špičáku aktuálně leží mezi 20 – 70 cm sněhu a areál pokračuje v zasněžování, aby postupně spustil i zbylé tratě a úseky. Od pondělí bude otevřená v celé své délce (1805 metrů) sjezdovka číslo 1 Turistická (modrá), sjezdovka číslo 2 U zalomeného s výjimkou kratších úseků největších „padáků“ (červená), horní úsek sjezdovky číslo 3 Slalomové (červená) a celá rodinná Spodní Šance (modrá). Pojede také vlek se sjezdovkou od hlavního parkoviště.

Ilustrační foto
Mladý pár pomohl vážně zraněnému seniorovi, rodina ho nyní hledá

Pro děti a začátečníky jsou pak též k dispozici vleky a tratě pod hotelem Sirotek i dětské hřiště s pohyblivým kobercem před chatou Hanička. Do plné kapacity tak mimo uvedené úseky sjezdovek č. 2 a 3 zatím chybí už jen nejprudší česká sjezdovka - černá Šance, a snowpark na Lubáku.

V Nýrsku se na víkend podařilo nasněžit dětskou sjezdovku a v dalších dnech budou se zasněžováním pokračovat na velkém svahu.