Po 267 uplynulých dnech se lyžaři a snowboardisté opět vrátí na sjezdovky největšího lyžařského střediska Plzeňského kraje – Ski&Bike Špičák. Železnorudský areál využil přírodní sněhovou pokrývku i možnost technického zasněžování a zítra odstartuje novou lyžařskou sezonu 2022/23. „S jistotou budeme mít na pátek připravenu cca 1,5 kilometru dlouhou sjezdovku v kombinaci horního úseku jedničky Turistické s dojezdem po dvojce U zalomeného. Další tratě budeme otvírat postupně, jak nám to sněhové podmínky a technické zasněžování umožní,“ řekl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Levnější jízdné

V prvních dnech navíc areál láká lyžaře na výrazné slevy oproti oficiálnímu ceníku aktuální sezony. „Až do odvolání snížíme v úvodu sezony ceny skipasů zakoupených přes náš e-shop o 25 %, v kamenné pokladně pak o 20 %,“ uvedl Kasík. Konkrétně tedy vyjde například celodenní skipas pro dospělého v e-shopu na 668 korun/v kase na 712 korun (oproti ceníkovým 890 korunám). Děti (7-14 let) na 480/512 korun (oproti 640 korunám) a mládež (15-18 let) na 593/632 oproti 790 korunám. Stejné slevy se vztahují i na celodenní rodinnou jízdenku. „Samozřejmě chceme lidi přilákat hned na úvod ve větším počtu a slevy taky reflektují dosavadní nabídku sjezdovek,“ dodal Kasík.

Šumava, historický hraniční přechod Modrý sloup, směr do Luzenského údolí
Modrý sloup na Šumavě zůstane turistům zavřený zřejmě navždy. Kvůli tetřevovi

Hned od pátku bude otevřena i nová půjčovna lyží a dalšího vybavení v prostorách dokončované víceúčelové budovy, kde má též nové prostory i lyžařská škola nebo skiservis. Stejně tak se otevřou obvyklá místa pro občerstvení.

Parkování pro veřejnost zdarma je jako tradičně zajištěno na hlavním areálovém parkovišti (200 míst) s přibližovacím vlekem a na městských Kaskádách (cca 500 míst).Jezdit po celém železnorudském údolí už bude také zdejší městský skibus.

Další areály

Kromě Špičáku se o víkendu otevře i areál Samoty. Zahájení sezony chystá i areál Nad Nádražím. „Ještě se rozhodujeme, kdy to spustíme, ale nejpravděpodobněji v pondělí 19. prosince,“ sdělil za areál Ladislav Zísler.

Následující víkend počítá se spuštěním sjezdovky také areál v Kašperských Horách, jak informoval tamní provozovatel Lukáš Pokorný.