Lyžařské areály na Klatovsku už se začínají připravovat na zimní sezonu. Pro zlepšení služeb tam připravili několik novinek, především jde o zvýšení kapacity zasněžování, ale těšit se můžete i na nové služby.

Úpravy udělali za 13 milionů

Na železnorudském Špičáku vyšly úpravy na cca 13 milionů korun. „Hlavní novinkou je, že jsme na spodní části sjezdovky Šance postavili 600 m dlouhý vlek s kapacitou 1200 osob za hodinu, který bude sloužit pro rodiny s dětmi, školní kurzy a podobně. Tam je sjezdovka široká, mírná, takže si myslím, že je to to, co areál potřeboval doplnit. Sjezdovka bude zároveň osvětlená, takže je vhodná i pro večerní lyžování," informoval spolumajitel Ski areálu Špičák v Železné Rudě Vladimír Kasík.

Tím ale novinky na Špičáku nekončí. Udělali tam i další rozvody zasněžování. Na sjezdovce č. 5 na Lubáku se návštěvníci dočkají nového snowparku. „Udělali jsme tam i nějaké terénní úpravy. Mělo by to sem přivést skupinu mladých freeriderových jezdců," uvedl Kasík.

I když úpravy vyšly na několik milionů korun, ceny se zvednou jen minimálně. „Denní jízdenka pro dospělého v hlavní sezoně vyjde na 560 korun, což je o 20 korun více než vloni. Průměrné navýšení cen bude okolo tří procent, co se týká sezonních a dlouhodobějších, vícedenních jízdenek, tam je to maximálně o jedno procento," vyčíslil Kasík.

Plánují snowpark

Nelenili ale ani v menších areálech. Lepší podmínky chtějí nabídnout také v Kašperských Horách. „Zatím jednáme o tom, že bychom zde udělali dětský snowpark, ale to ještě nevím na sto procent. Jinak jsme zvýšili kapacitu zasněžování, budeme mít více kanonů a více zasněžovacích tyčí. Zvýšili jsme kapacitu rybníka o nějakých 200 až 300 kubických metrů, abychom měli více vody na zasněžování," sdělil provozovatel ski areálu v Kašperských Horách Karel Pokorný.

Ceny jízdného zatím ještě nejsou známé.

V Kocourově u Klatov se zaměří spíše na děti, proto i novinky se budou týkat především jich. „Budeme výrazně rozšiřovat dětskou školičku, posílíme instruktory, budeme spolupracovat s jednou agenturou, která sem bude vozit dětičky. Přikupujeme vybavení do půjčovny, doplňujeme ji hlavně o dětské lyžičky a podobně. Celkově se chceme více soustředit na děti," uvedla provozovatelka areálu v Kocourově Jitka Hájková.

Také tam rozšířili výrazně kapacitu zasněžování. Potěšující zpráva pro návštěvníky se týká cen. „Nebudeme měnit ceny jízdného, zůstanou jako loni," slíbila Hájková.