I když ne všichni, někteří se na trať vydali především proto, aby pobavili sebe i přihlížející díváky. Tak vypadal letošní Dachl Cup, který uspořádali na modelářském letišti v Bolešinech tamní Modelklub a PH Racing Team.

„Bude to zkouška spolehlivosti stroje. Nemám šanci na dobré místo, takže to beru jako zábavu,“ smál se před závodem Lukáš Kopáček z Janovic nad Úhlavou, který si stroj postavil celý sám, a tak věřil, že ho nezklame. To Pavel Pavlas z Malého Boru neskrýval, že vítězství v jedné z rozjížděk ho hodně potěšilo. „Mám velkou radost, snad se mi bude dařit i nadále,“ doufal mladík, který přiznal, že není lehké ani laciné starat se o tak starý závodní stroj. „Motorku jsme koupili od jednoho pána a staráme se o ni s tátou. Je to docela nákladné, jde o tisíce i desetitisíce,“ prozradil Pavlas.

„Přihlásit se mohl každý, kdo má Jawu 50. Závodilo se v kategoriích speciál, open a veterán nad 40 let. Přijelo celkem 43 závodníků z celého Plzeňského kraje, takže jsme s účastí spokojeni,“ zhodnotil klání jeden z pořadatelů Josef Frána.