Při úvodním fotografování před loučimskou restaurací zapózovalo 24 masek a potom už následovalo systematické navštěvování jednotlivých chalup a obydlí. Divákům se naskytl pohled na dovádění ztepilé indiánské dívky s lukem a šípem v podání Tomáše France, nepřehlédnutelný Michal Čihák na sebe navlékl kostým kata, jehož dřevěná sekera hrůzu nenaháněla nikomu kolem, natož pak manželce převléknuté za pavouka křižáka anebo dceři – černokněžnici. Mezi dospělými běhali dva malí dalmatinové, autobusák Csaba sE jako každý rok převlékl do ženských šatů a snažil se upozornit na své vnady, což zajisté nemusely dvě stejně oblečené dámy jeho doprovodu! Karel „Amerikán“ Halada nadchl originálním kostýmem v obvazech zabaleného pacienta, jenž jednou přežil ošklivou autonehodu a podruhé vyskočil ze sedmého patra. „Trochu jsem ale podcenil přední vývod,“ konstatoval už při fotografování, „snad nebudu muset na záchod během průvodu…“

Jednoznačný úspěch zaznamenaly dvě slepice s proutěným košíkem plným sena a několika barevnými vajíčky nahoře. Masky vyrobené z toho, co dům – anebo spíš šatník se starými oděvy – dal, přes obličej jednoduché bílé kápě s našitými zobáky a hřebínky by možná příliš nezaujaly, zato hereckým výkonem slepice průvodu jednoznačně kralovaly. Každou hospodyni usadily na koš a když vstala, za mohutného kokodákání obratně vylovily vysezená vajíčka. Zvukový doprovod jejich výkonu byl tak autentický, že vyvolával podezření na zdařilou nahrávku z opravdového kurníku!

„Nemají to nahrané,“ řekl Vladimír Černý, který spolu s několika dalšími ´civilisty´ průvod doprovázel, „hlavně aby jim to nezůstalo, až se odstrojí,“ dodal se smíchem ve chvíli, kdy masky ukončily návštěvu Loučimi a pokračovaly do Nové Vísky.

Díky posunutí data Velikonoc téměř na konec dubna tak byl letošní masopust zároveň i předzvěstí jara.

Zdeněk Huspek, Loučim