I po roce fungování vyhlášky o regulaci provozní doby restauračních zařízení, barů, diskoték a heren se najdou provozovatelé, kteří ji opakovaně porušují. První vyhláška, která platila od 1. července 2011, nařizovala otevírací dobu od neděle do čtvrtka od 8 do 24 hodin, v pátek a sobotu od 8 do 3 hodin. Po půl roce byla vydána vyhláška, která prodlužovala dobu od neděle do čtvrtka od 8 do 2 hodin a v pátek a v sobotu do 4.30 hodin. Ale ani tento krok města některým provozovatelům nestačil a ani tuto vyhlášku nedodržují.

„Během platnosti vyhlášky se situace hodně zlepšila. Velký vliv na to mělo také to, že se omezil provoz heren a hracích automatů. Přispělo k tomu také to, že město po půl roce, kdy začala platit první vyhláška, provozní dobu prodloužilo. Stále se ale setkáváme s podniky, které nařízení porušují opakovaně. Každý přestupek předáváme přestupkové komisi, která ho řeší dále. Letos jsme jich nahlásili dvacet," informoval velitel městské policie v Klatovech František Kacerovský.

Ten také přiznal, že se začínajícími prázdninami bude situace horší. „Hodně práce jsme měli už včera, kdy dělali ve městě velký nepořádek studenti gymnázia. Naši policisté po nich uklízeli i rozházené popelnice," dodal Kacerovský.

Jedním z podniků, které jsou trnem v oku městských strážníků a které  jsou zapsané na listině hříšníků, je Lucky bar ve Zlatnické ulici. „Já už jsem na městské policii byl asi dvakrát. Je to způsobené tím, že když přijdou zákazníci před koncem otvírací doby, tak mám za povinnost je obsloužit. Nemůžu jim pak říci, že to musí za pět minut vypít a odejít. Hodně jsme to zredukovali, dal jsem i nařízení, aby se vyhláška dodržovala, ale bohužel nás policie hlídá a často ji máme už pět minut po „zavíračce" za dveřmi a kontroluje, zda máme zavřeno," sdělil provozovatel Lucky baru Josef Prettl a dodal: „Jde o to, že my máme vždy zavřeno, okna, dveře, hudbu vypnutou, ale oni nám tam koukají přes okna. Viděli, že na baru sedí šest lidí a to nám zapsali do zápisu."

Ale šlo o to, že to byla barmanka, brigádnice, její přítel a taxikář, který na ně čekal, že to nebyli zákazníci, takže je to pak těžké."

Nařízená zavírací doba se nelíbí ani mladým lidem, kteří se chtějí bavit. „Je to hrozné, když se dobře bavíte a pak vám barman řekne, že už musíte jít. Nemyslím, si, že by to byl dobrý krok. Většina mých kamarádů jezdí raději například do Chlumčan, kde se mohou bavit, jak chtějí. Je to škoda, protože v Klatovech jsou dobré podniky," uvedl Karel Bohatý z Klatov.

Některé provozovatele vyhláška neomezuje. Mezi ně patří například Jan Antal z AntiBaru „U Válce". „Vzhledem k otvírací době, kterou mám, tak se mě vyhláška po jejím prodloužení moc netýká. Většinou už ani na konci zavíračky v baru žádné lidi nemám, takže mi to nevadí. Ale jelikož pracuji také jako DJ, tak vidím, že diskotéky kvůli této vyhlášce přicházejí o hodně peněz. Tam by se lidé bavili i déle. Stále si však myslím, že tato vyhláška ke klidu ve městě nepřispěje. Když utnou provoz a vyhrnou se všichni lidé ven, tak je to určitě horší, než kdyby odcházeli postupně," řekl Deníku Antal.