Vepřové a kuřecí maso na řízky, salámy, sýry, šumivé sekty, vína a tvrdý alkohol jdou na dračku. Po vánočních svátcích se lidé opět vrhli na obchody a začínají se zásobovat na oslavy spojené s koncem letošního roku. Některé podniky dokonce nyní nabízí zákazníkům na potraviny i alkohol různé druhy slev.
„Podařilo se nám výhodně nakoupit lovecký salám, který se bude určitě hodit. S oslavami silvestra začneme totiž na chatě už 30. prosince. Zásobili jsme se utopenci, nakládali jsme sýry. Přítelkyně nás potěší i různými pomazánkami na chuťovky, to jsou naše domácí speciality,“ říká Václav Kasl z Nezdic.

„Prodává se všechno. Lidé mají zájem o veky na chlebíčky, objednávají třeba více rohlíků, které se používají na chuťovky, na odbyt jdou hodně salámy, sýry tvrdé i měkké, prodávají se cigarety, brambůrky, tyčinky, slané pochutiny. Dobře se prodávají také klobásy a uzené maso. Po svátcích se zákazníci zásobují i alkoholem,“ říká obchodnice z Měčína Hana Boříková.

Řada lidí v poslední době také začíná více využívat služeb firem věnujících se výrobě lahůdkářských výrobků a tím jim prý odpadávají starosti s jejich příliš pracnou přípravou.

„Opravdu jsme oproti minulým létům zaznamenali zvýšený zájem o obložené mísy jak sýrové, tak uzeninové, klasické vlašské a bramborové saláty, chlebíčky a chuťovky. Zákazníci si raději tyto výrobky objednají, než aby si je doma museli sami připravovat. Jsme ale na tyto požadavky připraveni a nemusíme tedy v těchto svátečních dnech nabírat více zaměstnanců, abychom poptávku zvládli,“ řekla Deníku Pavlína Hofmanová z obchodního oddělení společnosti Maso West Klatovy.

„Dobře se v posledních dnech prodávají vína a sekty,“ řekla zástupkyně vedoucího obchodního centra Penny v Klatovech Lucie Denková.