„Máme tři samce a dvě samice. Vlastním je skoro šest let. Vystoupení je ojedinělé v tom, že při něm jsou dohromady samci i samice, což je zvláště v říji velmi nebezpečné,“ řekl Deníku principál František Navrátil, který je podle svých slov jedním ze dvou chovatelů, kteří tato nebezpečná zvířata v Česku chovají. „Berberští lvi, kteří jsou na pokraji vyhynutí, jsou lidojedi. Jsou jediní, kteří dokáží v přírodě zaútočit na člověka, i když nemají hlad,“ tvrdí Navrátil, který už také poznal, jako to je, když po něm skočí obrovská kočkovitá šelma. „Samec Diego, který je vůdce smečky a s nímž mám jako s jediným v manéži osobní kontakt, když mu třeba otvírám tlamu a zápasím s ním, mě už dvakrát kousnul, občas mě šlehnul drápem. Ale já říkám, že to je vždy chyba člověka. Stalo se to, když jsme nasadili nová světla, dělali jsme ozvučení. On se lekne a když jste nejblíž u něj, tak po vás rafne,“ říká krotitel.


Dalším lákadlem, zejména pro děti, bude malinký makak rhesus, kterému budou v sobotu teprve tři měsíce. „Je to můj mazlíček. Spinká se mnou v posteli a je s ní možná ještě větší starost než s dítětem. Neopustí mě, musím mu dávat sunar, měnit plenečky,“ uvedla Žaneta Navrátilová, která i v době rozhovoru měla opičku na rameni.


A co dál nabídne cirkus? „Máme drezúru psů i koní, špičkového klauna i artisty. Od jiných cirkusů se lišíme tím, že se u nás i zpívá,“ zve Navrátil.